DirectMarketing OÜ tülitab jälle vitamiinidega

Telefoniga helistavad vastavat reklaamiteenust pakkuvad firmad. Vähesed kauba või teenuse omanikud tegelevad ise telefoniga helistamisega. Kui planeerite kampaaniat telefonikõne tegemiseks, siis ettevaatlik tasub olla firma Müügimeistrite AS (registrikood 10181899) andmebaasi kasutamisega. Kõne tegija nimetas firmat DirectMarketing OÜ (11727426).

15. novembril tuli müügikõne ettevõttega seotud numbrile. Helistas naine, hääle järgi oletades mitte enam noor, kes võiks teada telefonimüügi kohta. Tema esimene pakkumine oli ainult saatmiskulu eest vitamiinid tootjalt või maaletoojalt Naturelab, kes on varasematest aastatest meeles sarnaste spam kõnede tegemisega. Huvitavaks tegi seekord asjaolu, et valikus oli 2 liiki vitamiine: Atlas ginko biloba(kõlab kui kinkobiloba) ja Atlas Assa…(?). Paki kulu pidi olema 6,90. See on selgelt üle pakiautomaadi hinna ehk tegelikult oli saatmiskulu sisse arvestatud ka “vitamiinide” hind.

Kõne käigus selgus, et tegemist on Rootsi firma tootega. Tegemist ei olevat aegunud tootega. Tema ise olevat neid proovinud, säilivus olevat 2018. aastasse. Sai küsitud, kas tegemist on varasemast tuntuks saanud petuskeemiga, kus esimene saadetis ongi “tasuta” ehk järgiminemise ja saatmise tasu, mille järel hakkab tulema uusi pakke tavalise hinnaga. Neid märgatavalt kallimaid saadetisi ei õnnestu enam tagasi saata või neist loobuda. Alguses justkui tasuta, pärast maksate aina juurde. Selget vastust ei tulnud. Ilmselt oligi eesmärk saada nimekiri paki saajatest, kes esimese võtavad vastu ja seejärel saab neile “nõusoleku andmise alusel” saata järgmisi pakke vitamiinidega.

Selliste tüütute müügikõnede vastu on kõige parem vahend palju küsimusi esitada ja kulutada helistaja aega ning raha. Kindel reegel peab olema, et helistaja käest mitte kunagi ei osteta. Nii kulutavad nad aega ja raha müügikõnedele aga nende pealt ei teeni. Teist korda nad enam samale numbrile müüa ei proovi. Kui ütlete kiiresti, et pole huvitatud, siis nad pakuvad ka toodet B, C ja D. Jäätegi selliseid lühikesi telefonikõnesid vastu võtma.

Tüütu müügikõne sai lõpetatud helistaja poolt kui ta ei osanud vastata, mis on toote registreeringu number Terviseameti juures. Ilmselt seda ei olnud talle antud paberil või arvuti andmetes.

Tehes internetis otsingu, tuli välja just nimelt selline “esimene tasuta” ja pärast maksa ennast oimetuks äriskeem:

Mõne kuu jooksul pärast müügikõnesid on Viivele (85) koju toimetatud neli saadetist: OÜ-lt DirectMarketing (www.naturelab.ee) jalaplaastrid Detox kehast mürkide välja ajamiseks, Soome Tervisetooted OÜ Omega-3 kapslid ning Helvetia Apotheke kaks pakki toidulisandeid ja digitaalne termomeeter. Viive sõnul ei öelnud ta küll ühelegi müügiesindajale, et soovib neid asju, ent müügifirmad kinnitavad vastupidist ning tooted saadeti kulleriga või posti teel koju.

«Pakkidega kaasnevad mõistagi arved. Kuna esimesed arved olid 5–6 eurot, siis ta lihtsalt ei kasutanud neid asju, vaid jättis need koju seisma. Jalaplaastrite Detox eest nõuti aga 44 eurot,»/…/

Kui klient pole arvet tasunud ega ka toodet õigeaegselt tagastanud, saadab Helvetia Apotheke neile viis meeldetuletusarvet, enne kui võlgnevus inkassole edastatakse. «Igale arvele on võimalik kliendil reageerida ning leida lahendus,» sõnas Komissarov./…/

jõudis kokkuleppele ka plaastrite Detox tellimuse vormistanud Müügimeistrite ASi müügiesindajaga. Müügimeistrite ASi juhatuse liige Tarmo Laus kinnitas, et pärast Merikese telefonikõnet edastati teade lahendamiseks DirectMarketing OÜ-le, kes on toote müüja.

Allikas: tervis.postimees.ee/3697177

See artikkel kinnitas esialgset kahtlust, et esimene saadetis on nõusoleku saamiseks ja pärast seda hakkavad tulema tooted ülepaisutatud hinnaga. Kuidagi ei saa pidada normaalseks jalaplaastri hinda 44 eurot. Apteegist saab selle raha eest rullis müüdavat plaastrit mitmeid meetreid. Tõsi, plaastrite kvaliteet ja koostis võivad olla erinevad aga väikse jalaplaastriga ei saa “kehast mürkide välja ajamist.” See on umbluu, mida võis uskuda 85-aastane naine. Kui inimene on mures kehas olevate mürkide pärast, siis nendest vabanemiseks on loomulik protsess läbi seedekulgla, sest “mürgid” on ka sisse söödud. Need keha mürgid ei ole tulnud läbi naha, olgu siis kasvõi kanna nahk(mis on eriti kummaline koht taoliseks kaheldavaks eesmärgiks).

Kui helistatakse ja pakutakse kaupa või teenust, siis leidke aega küsimuste esitamiseks aga ärge kunagi ostke. Nii teete head teistele sunniviisiliselt nimekirja pandud numbritele, kellele helistamine viibib. Samuti võite nii üldse nimekirjast välja saada, sest eelnevate aastate kogemusel hea sõnaga küsimisest ja kurja sõnaga ähvardamisest ei ole abi. Küll on aidanud eriti pikaks venitatud tühikõned.