Interneti reklaamide eemaldamine AdBlock abil Firefox brauseris

1. Interneti brauseri valik

2. AdBlock interneti reklaamide eemaldamiseks

3. Firefox ja adblock filtrite kasutamine

1. Interneti brauseri valik

Visake minema Microsofti valmistatud Internet Explorer (IE), sest see toob teie arvutisse ainult viirusi ja reklaame. Lisaks lugematutele parandamist vajanud turvaaukudele pole selle brauseriga ka võimalik kuidagi piirata internetist peale tungivat reklaami.

Samuti on kasutud reklaami peatamiseks Opera brauser.

Ainus brauser, millega kasutaja saab võimalikud reklaamid välja sõeluda ja selles reklaamide näitamise keelata on praegusel hetkel Firefox (www.mozilla.com sisaldab viimast versiooni, ka eesti keelsest brauserist). Soovitav on kasutada versiooni 2, sest 3-ndas on segadust tekitav aadressiriba. Nimelt pärast aadressiribale sõna või aadressi osa sisestamise järel otsitakse seda mitte ainult varam külastatud aadressidelt, vaid ka bookmarkidest, tehes olukorra väga kirjuks.

2. Mis on AdBlock ja kuidas ta mõjutab Firefoxi?

Eelneval oli juttu, et internetis oleva sisu vaatamiseks on vaja brauserit ehk eesti keeles lehitsejat. Levinuim taoline programm on Microsofti Windowsiga kaasa tulev Internet Explorer. Ainus lehitseja, mis lubab reklaame keelata ja eemaldada on aga Firefox.

Pärast Firefoxi brauseri arvutisse installeerimist (soovitatav on versioon 2, aadressilt http://www.mozilla.com/en-US/firefox/all-older.html) saate sellele lisada sõltumatute tarkvara tootjate poolt valmistatud tarkvara. Seda nimetatakse ka Add-ons või lisadeks.

Üheks selliseks lisaks ongi AdBlock, mis teeb internetis surfaja eest ära tüütute reklaamide eemaldamise.

AdBlock tarkvara leiab järgnevalt aadressilt

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1865 ja pärast selle installi, tuleb üsna alguses ette ekraan, kus palutakse reklaamide blokeerimise filtri aadresse. Mina ise valin filtri aadressiks sellise: https://www.eestiekspress.com/adblock.txt ja siiani olen saanud suuremaid päevalehti ja paljude teiste organisatsioonide kodulehtedel käia praktiliselt bännerite vabalt.

Filtri võlusõna või toimise põhimõte on teatud märksõnaga aadressil asuvate pildifailide eemaldamine. Näiteks väga paljud reklaamijad panevadki oma reklaami failile nimeks “banner” ja see ütleb juba asja sisu ära enne selle nägemist. Sarnaselt toodud näitele ongi leitud enim levinud reklaamide tunnused ja need siis AdBlock filtrisse lisatud.

Õnneks on enamus reklaamijaid piisavalt laisad, et olla aadresside tekitamisel loomingulisemad!

4 comments

Comments are closed.